Odchudzanie przy niedoczynności tarczycy

Odchudzanie przy niedoczynności tarczycy jest możliwe, ale wymaga odpowiedniego podejścia do tego zagadnienia z uwagi na chorobę, która może utrudniać gubienie zbędnych kilogramów. Niezbędne jest w tym przypadku zarówno zażywanie odpowiednich leków, które pozwolą unormować pracę tarczycy oraz ścisłe przestrzeganie zaleceń dietetycznych. Tylko w takim przypadku możliwe będzie zachowanie prawidłowej masy ciała i można będzie cieszyć się świetnie wyglądającą sylwetką i znakomitym samopoczuciem. Doradzamy o czym pamiętać podczas odchudzania przy niedoczynności tarczycy.

Niedoczynność tarczycy – co to?

Niedoczynność tarczycy to zaburzenie jej pracy, które polega przede wszystkim na niewystarczającej produkcji hormonów T3 oraz T4. Najczęściej do niedoczynności dochodzi na skutek choroby Hashimoto, która jest klasyfikowana jako schorzenie autoimmunologiczne. Choroba ta objawia się tym, że komórki tarczycy są atakowane przez organizm i dochodzi do stopniowego niszczenia tego narządu. W ostatnich latach coraz częściej można zaobserwować niedoczynność tarczycy, która staje się coraz poważniejszym schorzeniem.

Najważniejsze objawy, które mogą świadczyć o niedoczynności tarczycy to:

  • Ciągłe uczucie zimna
  • Przewlekłe zmęczenie i senność
  • Wypadanie włosów oraz przesuszenie skóry
  • Częste zaparcia
  • Zaburzenia miesiączkowania
  • Skłonność do tycia i szybki przyrost masy ciała

Dodatkowo niedoczynność tarczycy może prowadzić do insulinooporności oraz do zwiększonego poziomu cholesterolu we krwi.

Tycie podczas niedoczynności tarczycy

Odchudzanie przy niedoczynności tarczycy to bardzo często poruszane zagadnienie związane z tym, że schorzenie to może prowadzić do szybkiego przyrostu masy ciała i powodować bardzo duże problemy z utrzymaniem prawidłowej masy. Nawet zbilansowana dieta może nie pomagać w utrzymaniu wagi ciała na odpowiednim poziomie. Organizm posiadający spowolniony metabolizm będzie miał bowiem spore trudności ze spalaniem tkanki tłuszczowej. Dodatkowo nawet decydując się na niskokaloryczną dietę i regularną aktywność fizyczną można mieć spore problemy z gubieniem nadmiarowych kilogramów. Dlatego też konieczne jest podjęcie poważnych zmian, aby móc nadal cieszyć się zgrabną sylwetką.

Jak gubić kilogramy przy niedoczynności tarczycy

Po pierwsze w przypadku niedoczynności tarczycy niezbędna będzie wizyta u lekarza. Kluczowe będzie bowiem dobranie odpowiednich leków, które pozwolą zahamować rozwój choroby. Bardzo istotne jest tutaj, aby leki przyjmować zgodnie z zaleceniami i w odpowiednich ilościach. Pozwoli to cieszyć się zdecydowanie lepszym zdrowiem i samopoczuciem, a dzięki temu da możliwość podjęcia dalszych działań, które będą miały skutkować obniżeniem masy ciała.

Drugą kwestią jest dostosowanie w odpowiedni sposób stylu życia. Opanowanie zmian hormonalnych wymaga wprowadzenia pewnych zmian, które umożliwią cieszenie się zdecydowanie lepszym zdrowiem i samopoczuciem u wszystkich osób. Należy wprowadzić do diety zróżnicowane posiłki i spożywać je o regularnych porach. Niezbędna będzie również odpowiednia ilość snu, który jest potrzebny do procesu regeneracji.

Ostatnia kwestia to zastosowanie odpowiedniej diety oraz suplementacji. Jest to ostatni element składowy procesu walki z tyciem. Odchudzanie przy niedoczynności tarczycy wymaga przede wszystkim sięgania po produkty z możliwie niskim indeksem glikemicznym. Dieta powinna zostać również w znacznym stopniu wzbogacona o naturalne probiotyki (np. jogurty) oraz błonnik. W razie potrzeby można wspomagać się różnego rodzaju preparatami, które dostępne są na rynku. Dodatkowo konieczne będzie zrezygnowanie z wysoko przetworzonej żywności oraz ograniczenie węglowodanów prostych. Dodatkowo niezbędne będzie również uzupełnianie witaminy D, żelaza, selenu, cynku oraz witaminy B12.

Dzięki zastosowaniu się do powyższych porad nawet w przypadku niedoczynności tarczycy możliwe będzie zrzucenie zbędnych kilogramów i cieszenie się ze szczupłej i dobrze prezentującej się sylwetki. Radość z procesu odchudzania będzie dzięki temu bardzo wysoka i zmiany chorobowe nie będą przeszkadzały w zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Dodaj komentarz